3xTOP
Jsme prestižní Klub 3xTOP.cz, jedinečný v ČR!

14.8.2019

Jiří Smítal z Prostějova si vybral den 1.8.2019 ke zdolání  trasy Praděd 3xTOP.cz na silničním kole. Zdolal a stal se tak členem klubu trasy Praděd 3xTOP.cz.

Gratulujeme a věříme, že tato výzvy není pro Jiřího Smítala poslední! Vítáme Jiřího v klubu 3xTOP.cz!

Zároveň se s námi podělil o zážitky z trasy Praděd 3xTOP.cz a také fotografie.

" Někdy před dvěma lety jsem na Lysé hoře narazil na letáček trasy 3xTOP a hned mě tato výzva zaujala. Původně jsem plánoval trasu Soláň, ale nakonec jsem si vybral krále Jeseníků Praděd. Loni jsem koupil silničku a hned začal trénovat. Už 7 let jezdím MTB a silnička je příjemnou změnou. Termín výjezdu jsem naplánoval na 1. srpen a trošku se děsil počasí, protože letos je poněkud divoké. Naštěstí to klaplo dokonale.

V 6.00 hod. jsem nabalil kolo a dceru Evičku do auta a vyrazil směr Praděd. Parkoval jsem na Hvězdě za devadesát. Dcera šla pěšky do K. Studánky a potom pokračovala na Bílou Opavu, Barborku a Praděd, kde jsme se při druhém výjezdu setkali. Já jsem sjel do Malé Morávky a v hotelu Kopřivná na recepci požádal o razítko. Nechápali, ale dali. Start 8.17 hod. První výjezd na Praděd, byl v pohodě a bez lidí. V restauraci Praděd na mě opět koukali jak na blázna co vlastně chci. Dostal jsem razítko a čas. Následoval sešup na Hvězdu a přesun přes dva výživné kopečky do Bělé pod Pradědem. Chata Eduard, byla nedobytná tvrz. Někdo v dálce u altánku na mě zavolal, že je zavřeno, no super. Na vizitce na zvonku jsem našel tel. číslo a zavolal. Ozvala se paní, někde úplně mimo a řekla, že je to rezervační číslo. Naštěstí byla velice hodná a po vysvětlení co chci, řekla, že tam zavolá. Po chvilce vyšel z chaty pán z razítkem a bez problémů mně zapsal čas. Říkal, že chata je pro veřejnost uzavřena. Jen pro hosty co mají rezervaci. Opět přes dva kopečky na Hvězdu, v autě doplnit vodu a banány a šup na Ovčárnu. Tam to ovšem byla katastrofa. Tolik lidí co šli na Praděd nebylo ani na Václaváku. Proplétal jsem se ve stádu a tiše nadával. Nahoře mě, už čekala Evča, že si dáme v restauraci polévku. Nedáme, totálně plno. Další razítko a při dotazu na nealko pivo zdarma, obsluha absolutně nic netušila. Takže za 40 a bylo to. Cesta dolů byla rovněž očistec. Kostky v Karlově Studánce, mě připomněli můj oblíbený závod Paříž- Roubaix a následoval Ludvíkov.

Ani v hotelu Peras servírka netušila co vlastně chci. Není se co divit, personál se všude střídá jak ponožky, ale razítko jsem dostal bez problémů. Co ovšem musím pochválit je označení razítkovacích míst logem 3xTOP a rovněž nástřiky na silnici, jsou pěkně vidět a hned to člověka nakopne. Znovu doplnění vody na Hvězdě u auta a potřetí na Praděd. Výjezd jsem podpořil poslechem MP3 Rammstein a šlapalo se celkem dobře. Třetí razítko na Pradědu a šup do Malé Morávky. Opravdu poslední razítko, čas a hotovo. Krásný pocit. Ovšem Evča a auto jsou na Hvězdě. To mě, už nezabije.

Celkově jsem si trasu Praděd parádně užil a jsem rád, že jsem to dal, pravda v průměrném čase, ale vzhledem k tomu, že jsem blázen, který každou volnou chvilku jezdí na kole to není zas tak špatné. Plánoval jsem i časovku na Lysou, ale letos to neklaplo. Určitě si naplánuji další trasy 3xTOP. Bohužel jezdím na silničce sám, protože víc bláznů, než jsem já neznám."

Jiří Smítal

Odkaz na fotografie: https://photos.app.goo.gl/pT8supaCvyXoeY7X7