3xTOP
Jsme prestižní Klub 3xTOP.cz, jedinečný v ČR!

Obecná pravidla tras 3xTOP.cz

 1. Trasy je možno zdolávat od data uvedeného v novinkách na webu Klubu. Účastník má možnost zdolat trasu i v jiném pořadí, než doporučeném.
 2. Účastník není věkově omezen, dobrovolně si volí termín pro zdolání trasy a jede na vlastní nebezpečí, zajišťuje si občerstvení, servis.
 3. Účastník trasy i případný doprovod účastníka je povinen dodržovat pořádek a chovat se dle pravidel platných v daných lokalitách tras.
 4. Účastník se registruje na www.3xTOP.cz, zvolí si trasu, zaplatí registrační poplatek, následně mailem obdrží licenci se jménem účastníka, pro evidenci razítek kontrolních bodů trasy.
 5. Trasy jsou v méně přehledných místech označeny logem 3xTOP.cz.
 6. Kontrolní body trasy slouží pro orazítkování licence účastníka 3xTOP.cz, základní místa jsou uvedeny v sekci popis jednotlivých tras a jsou většinou označeny logem 3xTOP.cz. V případě nedostupnosti, platí razítko restaurace, hotelu , info center nebo obce v dané lokalitě kontrolních bodů, popř. zaslání fotky účastníka u kontrolního bodu na E - mail Klubu 3xTOP.cz, z.s..
 7. Účastník má stanovený limit pro zdolání trasy a to 24 hodin, následně po zdolání trasy posílá licenci s razítky kontrolních bodů a datem zdolání, ke kontrole na adresu: Na Peřeji 730/5, Ostrava-Stará Bělá, 724 00, Česká republika. Pokud je vše v pořádku dojde k potvrzení členství v klubu a to zveřejněním účastníka do databáze statistika na www.3xTOP.cz .
 8. Po kontrole licence radou klubu, v co možná nejkratším termínu, obdrží člen klubu zpět potvrzenou licenci klubem a odměny za zdolání trasy 3xTOP.cz (blahopřejný dekret a malé překvapení Klubu 3xTOP.cz).

Doporučení pro účastníky tras 3xTOP.cz

 1. Vhodné klimatické podmínky pro zdolání tras jsou většinou v termínu od června do října .
 2. Připrav se na zdolání trasy a to pravidelným tréninkem .
 3. Připrav si jídlo a pití s dostatečným energetickým příjmem, minimálně 2 cyklo láhve na pití, energetické tyčinky, ovesné vločky.
 4. Důležitý je technický stav dopravního prostředku, ještě před zdoláním trasy nezapomeň na servis.
 5. Vybavení dopravního prostředku – odrazky, blikačky, svítidla, dvě náhradní duše , servisní klíče, lékárnička první pomoci
 6. Vhodné oblečení – velká kolísavost teplot, nezapomeň dlouhé rukávky a návleky na nohy, popřípadě i na tretry, čepici, rukavice, ochranné brýle.
 7. Pro ochranu hlavy vždy použij cyklistickou přilbu!
 8. Ve sjezdu měj na mysli, že do kopce jede kolega účastník trasy.
 9. Vždy přizpůsob rychlost stavu a povaze pozemní komunikace.
 10. Nezapomínej na životní prostředí, odpadky patří do kapsy a ne do přírody!
 11. Trasy absolvuj s přáteli, ve dvou se to táhne líp!