3xTOP
Jsme prestižní Klub 3xTOP.cz, jedinečný v ČR!

12.9.2017

Jaroslav Doseděl je prvním zdolatelem trasy Praděd 3xTOP.cz v měsíci září 2017 a to na silničním kole. Stal se tak členem klubu trasy Praděd 3xTOP.cz a zároveň nám poskytl postřehy z trasy Praděd 3xTOP.cz.

Gratulujeme a věříme, že tato výzvy není pro Jaroslava Doseděla poslední! Vítáme Jaroslava v klubu 3xTOP.cz!

 

Dobrý den, 

termín 1.9.2017 jsem vybral záměrně aby byla větší motivace ke zdolání trasy. Budíček v nekřesťanských 3:45 a po ranních formalitách vyrážím na rozcestí Hvězda. Vypadá to na krásný den, ale i přesto beru dlouhé kalhoty i bundu. Jako startovní bod jsem si určil hotel Kopřivná v Malé Morávce. Po krátkém sjezdu a následně prvního zápisu času a razítka do licence mě nečeká nic jiného než jízda do kopce a z kopce. V polovině kopce začíná být mokrá silnice a vyhlídka na protější kopce nevěstí nic dobrého. Hustá mokrá mlha začíná kousek pod Ovčárnou. Na vrcholu mě čeká krásný výhled asi tak do dálky 20-ti metrů před sebou. Po krátkém čekání se otvírá restaurace Praděd a já obdržím zápis času a razítka do licence. Po prvním sjezdu z Pradědu zastavuji a převlékám se do suchého. Čeká mě absolutně neznámý úsek trati, volím totiž cestu do Bělé p. Pradědem. Pod mrakem, místy mokro a dvě kratší stoupání a dva sjezdy jsou za mnou a zastavuji na dalším kontrolním bodě v hotelu Eduard. Obdržím razítko a čas do licence a vydávám se k nejtěžšímu úseku trati a to dostat se přes dva kopce zpět na Hvězdu. Nebýt tohoto intermezza, tak celá trasa by byla mnohem jednodušší. Druhé stoupání na vrchol uteče stejně tak jako to první, akorát se přidalo menší mrholení. Odměním se teplou polévkou a vyrážím dolů "za teplem". Mokrá silnice to nedovolí trošku pustit, ale nevadí. Převlékání do trošku více suchého oblečení a hurá do Ludvíkova. Obdržím nezbytné razítko a čas a zase do kopce:). Silou vůle a za podpory dešťových kapek zdolávám potřetí Praděd, vyhlídka se trošku zlepšila asi tak na 30 metrů. Poslední razítko a čas z Pradědu a odjíždím dolů. Zastavuji naposled u hotelu Kopřivná obdržím na recepci poslední zápis do licence. A nastal problém,auto mám na Hvězdě...

Byl to krásný výlet, ale to počasí na té atmosféře dost ubralo, změnilo se to spíš boj o přežití a dojetí v rozumném stavu.

 

Další trasu bych rád určitě, třeba 3x na Lysou. Pro mě amatérského hobby cyklistu to je fakt výzva, rád bych trasu porovnal s trasou Peklem Moravy, jak se na ni stoupá za čerstva a ne po 290-ti km.

 

Jaroslav Doseděl