3xTOP
Jsme prestižní Klub 3xTOP.cz, jedinečný v ČR!

Vašek Janout je prvním zdolatelem trasy Dlouhé stráně 3xTOP.cz dne 8.11.2022 a to na gravelovém kole. Stal se tak hrdým členem klubu trasy Dlouhé stráně 3xTOP.cz a zároveň nám poskytl postřehy ze zdolání trasy.

Gratulujeme a věříme, že tato výzva není pro Vaška, jak se sám zmiňuje v článku,  poslední! Vítáme Tě Vašku v klubu 3xTOP.cz Dlouhé stráně!

Vašek popsal super zážitek takto:

"Dlouhé stráně byly vcelku spontálním rozhodnutím. Sice byly v plánu od Lysé hory, ale ne teď. Původně jsme měli s manželkou dát společně trasu Pavlov 3xTOP.cz, bohužel plány se změnili a manželka vyrazit nemohla. Takže mi nezbývalo než se rozhodnout, zdali nevyužít den volna v práci navíc, nebo vymyslet náhradní program… Jelikož jsem odvahu na noční zdolaní v listopadu neměl, bylo jasno, budíček ve 3:30 a vyrazit směr Kouty nad Desnou… Cesta v mlze uběhla vcelku pomalu a v 7:47 start a první stoupání. Vcelku to šlo, nahoře jsem byl cca v 9:15, infocentrum zavřené, cesta rozkopaná, takže trocha improvizace, jak se dostat k hrázi. Při sjezdu dolů jsem potkal lesáky s lanovkou přes cestu, trochu jsem se bál, aby mě něčím nezkalpovali. V Sobotíně rychlá otočka, koukali na mě jako na kuriozitu zahalenou od hlavy až k patě… rychlá zastávka na pumpě a druhé stoupání. Z téhle strany vcelku masakr, aspoň mi to tak přišlo. Nahoře v hezkém počasí, udělal jsem pár fotek, objel si nádrž a rychle dolů. Cestou zdravice s lesáky. Výšlap na Jindřichov byl celkem psycho… Hlavě se vůbec do těch 6km kopce nechtělo. Penziony měly oba zavřeno. Selfie, otočka zpět a rychlé občerstvení na pumpě… Pak už “jen” třetí stoupání. Tentokrát mi přišlo snažší, než podruhé. Proběhla poslední zdravice s lesáky, ujištění, že dneska už tudy nepojedu. Nahoře jsem byl už za tmy, v šílené mlze a větru. Cesta dolů trvala 35min, kvalitně jsem vymrzl… Rozmrzal jsem v autě pěkně dlouho… Zpětně těžko říct, jestli je Lysá náročnější. Včera mi horší přišly Stráně…
Tak příště trasu Pavlov 3xTOP.cz.
VJ"

Foto ze zdolání: