3xTOP
Jsme prestižní Klub 3xTOP.cz, jedinečný v ČR!

29.7.2020

Kamil Smejkal  z Bílovce si vybral den 26.7.2020 ke zdolání  trasy Lysá hora 3xTOP.cz na horském kole. Zdolal a stal se tak členem klubu trasy Lysá hora 3xTOP.cz.

Gratulujeme a věříme, že tato výzvy není pro Kamila Smejkala poslední! Vítáme Kamila v Klubu 3xTOP.cz!

Zároveň se s námi podělil o zážitky z trasy Lysá hora 3xTOP.cz a také fotografie.

Chtěl bych moc poděkovat za náročnost “pekelné vyjížďky” na Lysou horu kterou chci teď vidět jen na obrázku:) Absolvoval jsem celou trasu na horským kole kdy jsem si naplánoval svou vlastní trasu která byla o 30km kratší ale určitě ne o moc snažší než vaše doporučená. Nejsem žádný profi cyklista a sportovec jen pouhý milovník cyklistiky:)) 

Dorazil jsem autem na Ostravici odkud mě čekal první výšlap na vrchol. Nechtěljsem jít do toho hned z ostra kolem Kobylanky tak jsem to protáhnul do Malenovic abych si trochu zahřál nohy. První výjezd byl hrozně fajn od Borové kolem Ivančeny přes Zimný(je to asi moje nejoblíbenější cesta na Lysou). V hlavě jsem si opakoval že bych měl trochu zpomalit přece mě nečeká jen jeden výjezd ale rovnou 3. Nohy s hlavou nějak nespolupracovaly a od Zimného po asfaltu jsem “letěl”jako bych jel po cyklostezce a ne do šíleného kopce:) První LH jsem měl za sebou relativně brzy rychle foto na vrcholu,razítko,doplnění energie a hurá na Visalaje. Hotel byl bohužel zavřený ale po krátkém zvonění mi otevřela ochotná paní která mi donesla razítko. 

Po doplnění energie v podobě tyčinek jsem si to nasměroval do Papežova odkud jsem si to šlapal asfaltkou nahoru. V polovině se začala projevovat únava kdy jsem cítil že bych měl trochu zvolnit.  U červené turistické značky která se kříží s afaltem jsem potkal bajkera který si to šlapal z Bílého Kříže dodal mi psychickou podporu a tahal mě až k Zimnému kde jsme se vystřídali a dojeli společně až na vrchol. Rychlá fotka a razítko. Už jsem potřeboval doplnit energii i nějakým jídlem ne jen tyčinkama které mi už lezly krkem:) Jenže fronta na Bezručové chatě mě odradila. Tak jen banán jablko nějaké cukry a vzhůru na Morávku. 

Po cestě hladový a vyčerpaný kdy jsem už potřeboval zastavit,odpočinout si a něco pojíst mě chytil májový déšť který me trochu probral. Řekl jsem si že už na ten kontrolní bod na Moravce musím došlapat. S vidinou teplé polévky nebo aspoň něčeho jsem dorazil. 

Pán mi řekl že bohužel neslouží jako běžná restaurace ale vaří jen pro ubytované hosty. Když jsem poprosil jen o polévku tak řekl že té je hodně s tím problém nebude za co jsem byl hrozně rád. Pojedl jsem trochu si odpočinul a vydal se směrem do Krásna na poslední výšlap. Tělo už bylo unavené ale hlava mě hnala dopředu. Tolik radosti když jsem viděl po třetí sloup na LH jsem už dlouho nezažil:) Určitě všem doporučuji si to vyzkoušet stojí to za tu obrovskou dřinu si říct zdolal jsem na kole během jednoho dne 3x vrchol LH!

 

Díky moc 

 

Fotografie: